Chmura punktów może zostać wykorzystana w oprogramowaniu (np. Autodesk - Revit, Recap) jako wirtualne tło do umieszczania sprzętu i tworzenia nowych, bardziej wydajnych rozmieszczeń maszyn

Nasza firma oferuje skanowanie tak aby dostarczyć niezbędne dane (chmurę punktów) do stworzenia trójwymiarowego obrazu obiektu i jego zawartości.

Co mogą Państwo zyskać dzięki usłudze skanowania 3D?

 • dane do modelowania 3D zakładu produkcyjnego
 • bezpieczne pomiary wykonane z dużej odległości
 • wirtualny spacer 3D po fabryce
 • zdjęcia panoramiczne o wysokiej rozdzielczości
 • wiedza z zmianach projektowych w konstrukcji zakładu
 • pozyskanie wymiarów do prac modernizacyjnych

Nasze usługi skanowania 3D rozwiązują problemy takie jak:

 • zaplanowanie rozmieszczenia rurociągów, przewodów, kanałów, zbiorników i wyposażenia które będzie instalowane w fabryce,
 • przeprowadzenie symulacji przepływów bazując na danych ze skanowania,
 • sprawdzenie wypoziomowania posadzki betonowej,
 • utworzenie modelu niezbędnego do renowacji budynku,
 • zaplanuj układ piętra i przyłącza mediów dla układu hali produkcyjnej,

Model 3D zakładu

Wiele obiektów przemysłowych posiada przestarzałe rysunki powykonawcze. Skanowanie 3D umożliwia uzyskanie zaktualizowanych rysunków w postaci modeli 3D CAD. Możemy dokładnie określić położenie elementów stali konstrukcyjnej, kanałów, wyposażenia i rurociągów. Wyposażeni w dokładne modele, Państwa inżynierowie mogą zarządzać modernizacjami, unikając potencjalnych kolizji i problemów podczas nowej budowy.


Projektowanie instalacji i wyposażenia na produkcji

Podczas wdrażania w fabryce nowej linii produktów, należy zainstalować nowe orurowanie i wyposażenie. Dzięki starannym planowaniu i rysunkom powykonawczym uzyskanym podczas skanowania laserowego 3D, rozmieszczenie nowych komponentów możemy precyzyjnie dopasowywać nowe elementy minimalizując opóźnienia z powodu nieprzewidzianych kolizji.


Plan renowacji budynku

Skanery laserowe 3D są bardzo wydajne w przechwytywaniu podłóg, ścian i sufitów wnętrz budynków. W naszych usługach koncentrujemy się na obiektach przemysłowych gdzie wykorzystujemy chmury punktów do analizy konstrukcji hal i budynków.


Dane do analizy przepływów

Turbiny wodne to obiekty bardzo wymagające dla skanowania 3D. W naszej ofercie znajdą Państwo Skany można wykorzystać do analizy w celu zidentyfikowania uszkodzeń, oraz obliczeń przepływów w celu zwiększenia sprawności podczas remontu. Skanowanie pozwala na archiwizację danych i analizy wielu kluczowych wymiarów.


Pomiar hałd

Pomiar objętości to jedna z usług, które oferujemy dla branż trudniących się materiałami kopalnymi i pracami wydobywczymi. Skany wykorzystujemy do tworzenia cyfrowego modelu, na podstawie którego możemy obliczyć objętość i powierzchnię.

Zapraszamy do kontaktu


Jak wygląda proces skanowania 3d

Chcąc wykorzystać przestrzeń przemysłową najlepiej, jak tylko jest to możliwe, z całą pewnością skanowanie 3D, stanowi tutaj doskonałe rozwiązanie, które to właśnie my możemy Państwu zaoferować. Świadcząc precyzyjne pomiary laserowe, oferujemy pełen zakres działań, wykorzystując do tego pomiar światła i kątów, tak, aby móc uzyskać komputerowy obraz konkretnego obiektu w wersji 3D. Jak takie usługi pomiarowe wyglądają? Na czym polega skanowanie 3D? Każdy skan ma za zadanie zebrać górę danych cyfrowych, które określane są, jak wspomnieliśmy powyżej chmurą punktów. Każdy punkt reprezentuje pomiar w konkretnej przestrzeni. Pomiary 3D są najbardziej popularnymi rozwiązaniami, które wykorzystując laser, są w stanie w dokładny sposób ocenić to wszystko, na czym tylko zależałoby klientowi. Co dalej? Mając wyznaczone punkty, te są połączone ze sobą tak, aby mogły stworzyć cyfrowy obraz obiektu. W ten sposób można go wykorzystać do odtworzenia, do modyfikacji, jak również i do przechowywania właściwości obiektu dla kolejnych kopii w przyszłości.

Korzystając z usługi, jaką są precyzyjne pomiary laserowe, bez problemu można zaplanować rozmieszczenie wszelkich więc przewodów i rurociągów, ustalić układ pięter i odpowiednich dla nich przyłączy, zaplanować remont czy efektywne wyposażenie produkcji w odpowiednie maszyny. Możliwości, jakie daje skanowanie 3D są naprawdę ogromne, a w przypadku obiektów przemysłowych, w sposób szczególny ważne i cenne.

Zaufaj specjalistom od pomiarów 3d

Nasza firma Treon to zespół doświadczonych fachowców, którzy bazują na najwyższej jakości sprzęcie, co sprawia, że pomiary 3D są tak dokładne, precyzyjne i skuteczne w dalszym ich wykorzystaniu. Posiadamy wiedzę techniczną, mamy wieloletnie doświadczenie na rynku, a ponadto niezawodny sprzęt i grono zadowolonych odbiorców naszych usług. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, wykorzystujemy w swojej pracy tylko najnowocześniejsze technologie i jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebuje nas klient. Naszym celem jest sprostanie potrzebom klientów, dlatego też robimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najlepiej zrealizować powierzone nam zadania i role.

Świadcząc Państwu usługi pomiarowe dla obiektów przemysłowych, jesteśmy w stanie stworzyć takie pomiary 3D, które okażą się być niezbędnymi przy wszelkich działaniach związanych z tego typu budynkami. Skanowanie 3D cieszy się coraz większą popularnością, a wykonywane przez sztab naszych inżynierów, może dać Państwu pełen wgląd w całą specyfikację budynku i możliwości, jakie w obiekcie mogą być dalej wykorzystane.