Chmura punktów może zostać wykorzystana w oprogramowaniu (np. Autodesk - Revit, Recap) jako wirtualne tło do umieszczania sprzętu i tworzenia nowych, bardziej wydajnych rozmieszczeń maszyn

Nasza firma oferuje skanowanie tak aby dostarczyć niezbędne dane (chmurę punktów) do stworzenia trójwymiarowego obrazu obiektu i jego zawartości.

Co mogą Państwo zyskać dzięki usłudze skanowania 3D?

 • dane do modelowania 3D zakładu produkcyjnego
 • bezpieczne pomiary wykonane z dużej odległości
 • wirtualny spacer 3D po fabryce
 • zdjęcia panoramiczne o wysokiej rozdzielczości
 • wiedza z zmianach projektowych w konstrukcji zakładu
 • pozyskanie wymiarów do prac modernizacyjnych

Nasze usługi skanowania 3D rozwiązują problemy takie jak:

 • zaplanowanie rozmieszczenia rurociągów, przewodów, kanałów, zbiorników i wyposażenia które będzie instalowane w fabryce,
 • przeprowadzenie symulacji przepływów bazując na danych ze skanowania,
 • sprawdzenie wypoziomowania posadzki betonowej,
 • utworzenie modelu niezbędnego do renowacji budynku,
 • zaplanuj układ piętra i przyłącza mediów dla układu hali produkcyjnej,

Model 3D zakładu

Wiele obiektów przemysłowych posiada przestarzałe rysunki powykonawcze. Skanowanie 3D umożliwia uzyskanie zaktualizowanych rysunków w postaci modeli 3D CAD. Możemy dokładnie określić położenie elementów stali konstrukcyjnej, kanałów, wyposażenia i rurociągów. Wyposażeni w dokładne modele, Państwa inżynierowie mogą zarządzać modernizacjami, unikając potencjalnych kolizji i problemów podczas nowej budowy.


Projektowanie instalacji i wyposażenia na produkcji

Podczas wdrażania w fabryce nowej linii produktów, należy zainstalować nowe orurowanie i wyposażenie. Dzięki starannym planowaniu i rysunkom powykonawczym uzyskanym podczas skanowania laserowego 3D, rozmieszczenie nowych komponentów możemy precyzyjnie dopasowywać nowe elementy minimalizując opóźnienia z powodu nieprzewidzianych kolizji.


Plan renowacji budynku

Skanery laserowe 3D są bardzo wydajne w przechwytywaniu podłóg, ścian i sufitów wnętrz budynków. W naszych usługach koncentrujemy się na obiektach przemysłowych gdzie wykorzystujemy chmury punktów do analizy konstrukcji hal i budynków.


Dane do analizy przepływów

Turbiny wodne to obiekty bardzo wymagające dla skanowania 3D. W naszej ofercie znajdą Państwo Skany można wykorzystać do analizy w celu zidentyfikowania uszkodzeń, oraz obliczeń przepływów w celu zwiększenia sprawności podczas remontu. Skanowanie pozwala na archiwizację danych i analizy wielu kluczowych wymiarów.


Pomiar hałd

Pomiar objętości to jedna z usług, które oferujemy dla branż trudniących się materiałami kopalnymi i pracami wydobywczymi. Skany wykorzystujemy do tworzenia cyfrowego modelu, na podstawie którego możemy obliczyć objętość i powierzchnię.

Zapraszamy do kontaktu