W naszej codziennej pracy używamy najnowszych rozwiązań z branży metrologii przemysłowej. Stosowana przez nas technologia poparta wypracowaną metodologią pracy i autorskimi rozwiązaniami technicznymi pozwalają przedstawić dane 3D i 2D na obszarze porównywalnym do boiska piłkarskiego z niepewnością pomiarową na poziomie nieprzekraczającej standardowej grubości kartki papieru.

Posiadamy trzy urządzenia typu FARO Vantage Laser Tracker S z możliwością pomiaru do 80 metrów i kątową dokładnością pomiarową wynoszącą: 0,020 mm + 0,005 mm / 1 metr:

Do zadań pomiarowych na dużych odległościach używamy urządzeń Laser Tracker


Posiadamy także ramiona pomiarowe do zadań realizowanych na mniejszych obiektach:


Korzystamy z najnowocześniejszego oprogramowania pomiarowego:


Do skanowania większych obszarów używamy:


Ramiona pomiarowe FARO

Jednym z niezwykle cennych rozwiązań, które służą do precyzyjnego i niezwykle dokładnego pomiaru, są ramiona pomiarowe FARO, jakie wykorzystywane są zarówno u klienta, jak również i w naszym laboratorium. Technologia ta sprawdza się przede wszystkim w przypadku pomiarów obiektów o mniejszych wymiarach, do około 2 - 3 metrów.

Wykorzystywane przez naszą firmę narzędzia, to najlepszej jakości produkty, które spełniają najbardziej nawet rygorystyczne normy ISO 10360 - 12:2016. Skąd fenomen tych właśnie ramion pomiarowych? Kluczowe w nich znaczenie ma to, że posiadają one wbudowany system pomiarowy, który to oparty jest na ciekłokrystalicznym ekranie dotykowym, co daje ogromne możliwości w ich zastosowaniu, czego nie można uzyskać przy wykorzystaniu laptopa z zewnętrznym oprogramowaniem.

Jeśli więc poszukują Państwo innowacyjnych rozwiązań związanych z pomiarami niewielkich obiektów, z całą pewnością Faro Arm Edge, a więc ramię pomiarowe wykorzystywane przez naszą firmę, okaże się być doskonałym wyborem dla każdego z Państwa.

Laser Tracker FARO

Innym rozwiązaniem, sprawdzającym się na bardzo dużych odległościach, gdzie kluczowe znaczenie ma dokładność i pełna precyzja, z pewnością idealną opcją okaże się być laser Tracker FARO, a więc najbardziej zaawansowane urządzenie do przeprowadzania pomiarów, jakie tylko może być przez Państwa wykorzystywane.

Laser ten jest niebywale dokładny, stanowiący mobilne współrzędnościowe urządzenie pomiarowe. Obecność iADM, czyli opatentowanego systemu Absoulte Distance Meter, daje możliwość uzyskania pomiaru odległości, przy wykorzystaniu zaledwie pojedynczej wiązki laserowej.

Nie można zapomnieć tutaj także o zaawansowanej technologii ActoveSeek ™, która to pozwala namierzać cel SMR za pomocą kamer, radząc sobie także z ruchomymi obiektami i przeszkodami. Co więcej, laser tracker 3D, to również i niewielki rozmiar, zintegrowane Wi- Fi, a do tego pełna jego wytrzymałość w najtrudniejszych nawet warunkach pracy. Nie straszne są mu wstrząsy, wibracje, a także duża wilgotność i zmienne temperatury. Laser Tracker FARO to godne uwagi rozwiązanie dla najbardziej nawet wymagających odbiorców.

Zastosowanie skanerów 3D w przemyśle

I ostatnią z prezentowanych Państwu opcji, jakie posiadamy w swoim wyposażeniu, są skanery 3D przemysłowe, które to sprawdzają się doskonale podczas kontroli wymiarów, przy analizie geometrycznej, jak również i podczas tworzenia raportów pomiarowych. Wykorzystywane podczas tych pomiarów oprogramowanie PolyWorks, idealnie radzi sobie podczas analizy wymiarowej 3D, dzięki którym możemy tworzyć dla Państwa niezwykle szczegółowe i bardzo dokładne raporty, co z kolei przekłada się na wdrażanie przez Państwa najnowszych nawet rozwiązań z dziedziny kontroli jakości. Chcąc spełnić potrzeby, oczekiwania i wymagania klientów, staramy się dopasowywać ofertę w pełni do naszych klientów, tak, aby ci mogli wdrażać w swoich działalnościach nowoczesne technologie, takie, jakie oferuje nam nowa wizja przemysłu. Z całą pewnością faro edge scanarm 3D, to jakość warta wydanych na usługę z wykorzystaniem tego sprzętu pieniędzy.

Nasza firma Treon wychodzi Państwu naprzeciw, pragnąc zaoferować najwyższej jakości rozwiązania do zadań pomiarowych, zarówno na dużych, jak również i na małych odległościach. Jeśli interesuje Państwa temat takiego sprzętu i niezawodnego do nich oprogramowania, zapraszamy serdecznie do kontaktu, wierząc, iż uda nam się zrealizować każde, najbardziej nawet wymagające zadanie, bez względu na to, czy niezbędne będzie wykorzystanie ramion pomiarowych, skanera 3D przemysłowego czy też lasera FARO.